05.05.2022 01:38 0 MW

To jest Tobiaszek i szuka bliźniaka, genetycznego bliźniaka. Może to Ty nim jesteś?

Fot. zrzutka.pl

Ten mały człowiek wraz ze swoją mamą przeszedł już bardzo wiele, a jeszcze tyle przed nim. Roczny Tobiaszek choruje na aplazję szpiku kostnego. Lekarstwo? Szpik kostny. Mama chłopca wraz z rodziną szuka dawcy. Może ty nim jesteś?

Imię Tobiasz dostał po ojcu. Chłopczyk nie poznał taty, bo ten zginał, kiedy Pani Marta była w trzecim miesiącu ciąży. Kobieta strasznie to przeżyła, jednak pocieszała się, że właśnie pod jej sercem rośnie część jej partnera.

"Gdy Tobiaszek się urodził, poczułam radość, ulgę i ogromną miłość. Widziałam w nim swojego partnera, za którym tak bardzo tęskniłam. Od tego momentu starałam się poukładać swoje życie na nowo z przekonaniem, że wszystko, co najgorsze jest już za nami" - pisze na stronie DKMS Polska Pani Marta.

Fot. zrzutka.pl

Zaczęło się od "niewinnych" krost.

Mama chłopca zaobserwowała u Tobiaszka maleńkie krosty. Z pozoru wydały się jej niewinne, pewnie szybciej znikną, niż się pojawiły. To był pozór. Do krost doszedł kaszel. Tu już kobieta zaczęła być podejrzliwa i przezornie udała się do lekarza. Ta po obejrzeniu dziecka, zwłaszcza jego wybroczyn stwierdziła, że stan jest bardzo poważny i natychmiast skierowała na badania krwi i wątroby.

"Gdy tylko pojawiły się wyniki, skierowano nas do szpitala. Mój świat znów się zatrzymał Po serii badań, lekarze postawili diagnozę – aplazja szpiku kostnego - opowiada mama chłopca. "Dokładnie pamiętam ten moment. Było to jak kula w serce. Pierwsza myśl, a zarazem pytanie: Dlaczego My? Dlaczego tak mały człowiek, a w dodatku mój syn, musi cierpieć?'

Pani Marta ma wspaniałą rodzinę i przyjaciół. Wspierają ją i jej synka. Kochająca babcia Tobiasza nie wyobraża sobie życia bez niego. Jego mama codziennie otrzymuje wielkie pokłady wsparcia, dlatego zrobi wszystko, by uratować synka, jej cały świat.

Co możemy zrobić?

Po pierwsze zapisać się do bazy dawców szpiku. To tego leku potrzebuje chłopiec. Wszystko opisane jest na stronie www.dkms.pl Także wyjaśniają nasze wątpliwości.

Ponadto można wpłacać pieniążki na dojazdy Pani Marty do szpitala na stronie zrzutka.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24