04.05.2022 10:06 0 MW

Matury w cieniu pandemii. Typowania z j. polskiego? Może 'Dziady'?

Fot. MW

Wybiła godz. 9. Wszystkie sale zostały zamknięte, arkusze rozdane, długopisy w dłoń i zaczęli pisać. Cała edukacja z języka polskiego zaklęta w jednym arkuszu maturalnym. Przewidywania tematu? "Dziady" Adama Mickiewicza.

W powiecie tczewskim jest ich 1019. W I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie-146. O kim mowa? O tegorocznych maturzystach.

Fot. MW

Ten rocznik jest szczególny, bo prawie całą swoją edukację w liceum przepracowali na nauczaniu zdalnym.

Fot. MW

Rozmawiałam z Adamem i Karoliną, którzy przyznali, że matury zwłaszcza z języka polskiego się nie boją. Zwracają jednak uwagę,że przywykli do tej formy nauczania i kiedy trzeba było wrócić na ostatnie tygodnie do szkoły, nie było to dla nich komfortowe. Woleli zajęcia zdalne, bez sprawdzianów i tracenia czasu na dojazdy.

Fot. MW

Z kolei Gosia, Marta i Julia ze stoickim spokojem i na luzie podeszły do przygotowań. Co obstawiają? "Dziady" lub "Pana Tadeusza". W końcu, to rok romantyzmu, a okres taki smutny i tragiczny. Już teraz wiemy,że jedno przypuszczenie się sprawdziło.

Fot. MW

W tego rocznym egzaminie dojrzałości jest kilka nowości m.in. brak matury ustnej i szacunkowo 20 proc. mniej. materiału do przyswojenia.

Fot. MW

Pani dyrektor Jadwiga Andrzejewska, jak zawsze pełna optymizmu i wierząca w swoich byłych już uczniów.

Fot. MW

Na początek język polski. Połamania piór.

A oto:

Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW
. Patrzcie i wracajcie wspomnieniami do tych dni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24