26.04.2022 13:00 0 MW

Przyjdź, wymień, ciesz się z nowego nabytku. Ruszyła Wymienialnia książek w Tczewie

Fot. MW

To był prawdziwy boom. Już pierwszego dnia Wymienialni Książek w Tczewie miłośnicy powieści, poradników i wszelkiej literatury przybyli do Miejskiej Biblioteki w Tczewie, Zaczytani w streszczeniach, recenzjach i opisach wybierali, to na, co mieli ochotę. I ja coś znalazłam dla siebie. Zapraszam w podróż po bibliotecznych półkach.

Mamy wiosnę i przy tym robimy porządki, także te na półkach z książkami. Miejska Biblioteka w Tczewie po dwóch latach pandemii otworzyła swoje drzwi dla spragnionych ciekawostek wydawniczych. Pod hasłem ciekawostek ukryłam różnorodność tytułów i rodzajów książek. Biblioteka przygotowała dla nas prawdziwe perełki. Najpierw ona wyłożyła swoje książki, by potem uzupełniać je przyniesionymi przez odwiedzających. A, że książka żyje, kiedy jest czytana i w ruchu, to te, które znalazły nowego nabywcę.

Fot. MW

A jak zachowywali się odwiedzający? Tak, jak w bibliotece należy, czyli po cichu. Gdzieś, gdzieniegdzie było słychać delikatny szept, czy bierzemy tę, czy inną. A to dlatego, że miałam okazję spotkać aż trzypokoleniową rodzinę, w tym przypadku Panie, które między sobą próbowały, ustalić co biorą. Seniorka rodu szukała w literaturze popularnej, środkowa wiekiem przeglądała poradniki i podręczniki dla dzieci, najmłodsza zaś rozsmakowała się w książce kulinarnej. Jak sama przyznała, bardzo ją to interesuje więc, kto wie, może rośnie nam nowy Masterchef Junior.

Fot. MW

Z minuty na minutę mieszkańcy przynosili pełne siatki książek. Panie bibliotekarki oglądały je i dawały bilet, na który można było wziąć odpowiednią liczbę woluminów. Te zapewne zostały zgromadzone podczas pandemii, w której mieliśmy więcej czasu na czytanie.

Fot. MW

Ja przyniosłam 10 i tyle też mogłam wziąć. Nie było łatwo wybrać tylko 10 z nich, ale co tam. Słownik interpunkcji, "Ono" i "Poczwarka" Doroty Terakowskiej, Atlas świata, który niegdyś dostałam na I Komunię Świętą też udało mi się zdobyć. No i książkę na czasie Wiktora Suworowa "Atlas Suworowa". To pozycja dla tych, którzy próbują zrozumieć współczesną Rosję, jej strukturę i imperialistyczne zapędy.

Fot. MW

Dzieci podchodziły do kącika dla nich i albo szukały czegoś na półkach, albo szły i malowały na kartkach w wyznaczonym dla nich kąciku.

Fot. MW

Przestrzeń biblioteki jest wypełniona planszami z wystawy o Niepodległości Tczewa.

Fot. MW

Książki można przynosić do piątku, do godz. 17, na ulicę Jagiełły 8 do filii Miejskiej Biblioteki (przy Szkole Podstawowej nr 10 na tczewskich Suchostrzygach).

Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW Fot. MW


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24