24.04.2022 21:21 0 MW

Już w czerwcu ul. Retmańska zyska nowy blask. Remont ulicy trwa

Fot. M. Mykowska

Nadal trwa inwestycja dotycząca ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Retmańskiej. Cześć prac nadal czeka na ich wykonanie, w tym m.in montaż 14 latarni z oprawami ledowymi. Termin zakończenia prac mija w czerwcu.

Wykonano już kanalizację deszczową na całej długości, zaś nawierzchnia z trylinki wykonana został w 40 proc. Rozprowadzono instalację oświetleniową, która czeka na montaż słupów. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowa Prezydenta Tczewa.

IMG_8634-scaled.jpg

W skład inwestycji wchodzi m.in.:

– budowa ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5 m i długości 740 m (z trylinki), obejmującego zjazdy do posesji oraz dojścia do furtek i połączenie z ciągiem pieszo-rowerowym,

– budowa sieci kanalizacji deszczowej,

– przestawienia istniejącego ogrodzenia od strony ogródków działkowych na odcinku o długości ok. 130 m wraz z naprawą powstałych uszkodzeń,

– wykonania utwardzenia terenu o wymiarach 16m x 20m, z przeznaczeniem na miejsca postojowe,

– wykonania kompletnego oznakowania całej drogi,

– montażu 14 latarni z oprawami ledowymi.

Koszt zadania to ponad 1,5 mln zł. WW. inwestycję wykonuje firma Artel z Knybawy.

Jest to II etap inwestycji przy ul. Retmańskiej, poprzedni był realizowany w 2019 r. Wówczas wykonano ciąg pieszo-rowerowy o długości ok. 70 m, od strony Kanału Młyńskiego i część oświetlenia wzdłuż budynków mieszkalnych - dodaje rzecznik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24