14.04.2022 15:30 1 PM/mat.pras.

Zebrali ponad pół miliona złotych na pomorskie hospicja

mat.pras.

Pola Nadziei na Pomorzu odbyły się po raz dziesiąty. Wolontariusze z całego województwa zjednoczyli siły, aby wesprzeć nie jedno, a aż siedem hospicjów. Jak mówią organizatorzy akcja nie tylko pomaga zebrać środki umożliwiające prowadzenie działalności hospicyjnej, ale również uświadamia i propaguje wolontariat.

mat.pras.

W czasie akcji wolontariuszom udało się zebrać dokładnie 547 914,98 zł na rzecz hospicjów. Kwesta trwała od 28 marca do 10 kwietnia. Poza tradycyjnym wrzucaniem pieniędzy do puszek akcję można było wesprzeć również online, licytując na charytatywnych aukcjach czy zasilając wirtualną skarbonkę.

Wynik zbiórki jest najlepszym dowodem, na to, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje. Dzięki naszym darczyńcom, firmom i instytucjom, które wspierały tegoroczne Pola Nadziei, możemy z większym spokojem troszczyć się o naszych podopiecznych. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby nas wesprzeć – mówi Anna Janowicz, Prezes Fundacji Hospicyjnej.

W tym z puszkami w ręku na ulice pomorskich miast i miejscowości wyszło blisko dwa tysiące wolontariuszy. Ich celem było uzbierać, jak najwięcej środków, które później zostaną przekazane na konta pomorskich hospicjów: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...