11.04.2022 20:23 0 MW

Policjanci wyjaśniali okoliczności wypadku. Nowe fakty w sprawie zdarzenia na ul. Wojska Polskiego

Fot. KP PSP w Tczewie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego. Według wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni kierowca audi podczas wyprzedzania zderzył się z bmw. Następnie potrącił dwie osoby piesze. W wyniku 29-letnia i 27-letni pieszy z obrażeniami trafili do szpitala.

Do wypadku doszło 8 kwietnia po godz. 22. Policjanci z zespołu wywiadowczego tczewskiej komendy na ulicy Wojska Polskiego zauważyli, że doszło do wypadku drogowego - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy z KPP w Tczewie. — Mundurowi niezwłocznie udzielili pomocy przedmedycznej dwóm osobom pieszym, które ucierpiały w wypadku oraz wezwali na miejsce służby ratownicze.

Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-letni kierowca audi A3 podczas wyprzedzania zahaczył o bmw, po czym wypadł z drogi i potrącił dwie osoby idące chodnikiem. Na koniec audi przewróciło się na bok i zatrzymało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Obaj pieszy trafili do szpitala. Mundurowi zatrzymali kierowcy audi prawo jazdy.

Policja apeluje:

"Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, ale też innych osób."


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...