02.04.2022 08:59 0 MW

Jarmark Wielkanocny 2022 rusza już dziś. Przyjdź i poczuj radość z nadchodzących świąt

Fot. Pixabay.pl

To już dziś na ulicach Starego Miasta w Tczewie rozpocznie się dwudniowa impreza-Jarmark Wielkanocny 2022. A co na nim? Stragany przyciągną łasuchów, miłośników hand made oraz wielbicieli wielkanocnych ozdób. Ponadto konkursy, warsztaty i występy. Przyjdź i poczuj świątecznego ducha.

To będą szalone i pełne radości dwa dni. Sprzedawcy z różnych zakątków Polski i świata zjechali do Tczewa, by tu pokazać, czym ich rzemiosło stoi.

W dniach 2 i 3 kwietnia już od godz. 11 na straganach znajdziemy różności.

Pudełeczka, maskotki, frywolitka, wyroby ze sznurka i wianki wprowadzą nas w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia. Nie zabraknie też biżuterii, ceramiki dekoracyjnej i użytkowej oraz odzieży i torebek handmade. W wydarzeniu weźmie udział około 50 wystawców - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie - organizator wydarzenia.

Oprócz zakupów będzie można wspólnie z dziećmi zjeść coś prysznego, skorzystać z oferty animatorów zabaw, wygrać nagrody i posłuchać lokalnych wykonawców.

Ulicami Starego Miasta będzie przechadzał się Zając Wiosenka, który czasem pojawi się w asyście olbrzymiego motyla. Pojawi się również ozdobna brama, przy której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie - dodają organizatorzy.

Program:

2-3.04.

godz. 11.00-18.00 - handel - plac Hallera, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, fragmenty ulic: Jarosława Dąbrowskiego, Stefana Kard. Wyszyńskiego, Łaziennej

godz. 11.00-17.00 - spotkanie z Zającem Wiosenką, co godzinę konkursy z nagrodami,

godz. 11.00-17.00 - warsztaty rękodzieła dla dzieci,

godz. 12.00-17.00 - występy artystyczne (szczudlarze),

godz. 13.30-14.30 - tylko 3.04 - występ muzyczny Kociewskiej Orkiestry Dętej „TORPEDA”,


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24