01.03.2022 11:30 3 AB/KW PSP Gdańsk

Strażacy z regionu wysyłają sprzęt do Ukrainy

Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie

Sprzęt strażacki z całego Pomorza trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, skąd ma pojechać na granicę polsko-ukraińską. Pompy, torby medyczne, mundury czy pojazdy zasilą ukraińską straż pożarną. Po dostawie planowany jest drugi konwój.

Do Tczewa został przetransportowany sprzęt z całego województwa pomorskiego. Swoją cegiełkę dołożyli również strażacy z powiatu puckiego, którzy często przekazywali nowy, wcześniej nieużywany sprzęt.

W odpowiedzi na apel Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka przeprowadziliśmy zbiórkę sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy. Na apel odpowiedziało bardzo wiele jednostek z terenu powiatu puckiego przywożąc sprzęt, czasami nowy nigdy nie używany - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży pożarnej w Pucku.

Powiat wejherowski również wsparł akcję i przesłał sprzęt z całego powiatu.

Komenda Powiatowa PSP w Wejherowie wspólnie z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie całego powiatu wejherowskiego przeprowadziła zbiórkę sprzętu i wyposażenia strażackiego, które zostanie przekazane dla strażaków na Ukrainie - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży pożarnej w Wejherowie.

Oprócz pomp, czy torb medycznych, na granicę trafią również samochody.

Samochody jeszcze w tym tygodniu chcemy przekazać stronie ukraińskiej. Mamy już wyznaczone miejsce gdzie mamy je dostarczyć. W tej chwili trwa procedura. Część samochodów zostanie wycofana z PSP i przekazana. Około 99 samochodów trafi z całego województwa pomorskiego - mówi Piotr Socha, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP.

Transport wyruszył we wtorek (1 marca). Po dostarczeniu sprzętu planowany jest również drugi konwój.

Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie Facebook.com/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.