27.02.2022 03:35 0 MW

Kazimierz Deyna: Słynny Kaka upamiętniony. Powstaje Centrum sportowo-edukacyjne jego imienia

Fot. Kazimierz Smoliński

Kazimierz Deyna legendarny zawodnik reprezentacji Polski oraz Legii Warszawa będzie patronem centrum sportowo-edukacyjnego swojego imienia? Oto zabiegają przedstawiciele Starogardu Gdańskiego na czele z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem i Maciejem Kalinowskim oraz Kazimierzem Smolińskim, posłem na sejm RP. Wizyta w muzeum Legii Warszawa? Na plus.

W tym roku przypada 75. rocznica urodzin legendarnego piłkarza-Kazimierza Deyny. Kociewski król futbolu lub Kaka, bo taką ksywę nosił zawodnik, do dzisiaj idol kolejnych adeptów piłki nożnej urodził się i mieszkał w Starogardzie Gdańskim. Już w wieku 17 lat opuścił stolicę Kociewia i po krótkiej wizycie w Łodzi, przybył do Legii Warszawa. To z tym klubem związał swoje losy. Upomniała się o niego również Reprezentacja Polski w piłce nożnej i razem z kolegami stworzył niezapomnianą, i jak do tej pory najlepszą drużynę w historii polskiej piłki. Zginął w wypadku z nocy 31 sierpnia na 1 września w 1989 roku.

Wizyta przedstawicieli Kociewia w muzeum Legii Warszawa i spotkanie z członkiem zarządu LW Tomaszem Zahorskim dała pomyślny kierunek rozmowom w sprawie upamiętnienia patrona Trybuny Wschodniej.

Fot. MW

To właśnie w Starogardzie Gdańskim powstanie Centrum Sportowo-Edukacyjne im. Kazimierza Deyny. Swoje uwagi i pomysły już przedstawili także Jackowi Osuchowi, sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pełnomocnika Rządu ds. Infrastruktury Sportowej.

Portal Kociewie24.pl będący miłośnikiem piłki nożnej, czeka na rozpoczęcie inwestycji. O postępach prac będziemy Was informować na bieżąco.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24