18.01.2022 21:04 0 MW

Kradzione auto z Niemiec, pościg i narkotyki. Akcja starogardzkich funkcjonariuszy w Miradowie

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji ze Starogardu Gdańskiego udało się odzyskać kradzioną mazdę z Niemiec. Auto warte 130 tys. zł wróci niebawem do swojego właściciela. Ponadto mundurowi znaleźli przy dwóch mężczyznach woreczek z marihuaną. Kara? Grozi im za to do 5 lat więzienia.

Trakcie minionego weekendu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 27 i 48 lat. Obaj byli odpowiedzialni za kradzież mazdy wartej 130 tys. zł. Jak ustali funkcjonariusze, drogą krajową nr 22 porusza się skradzione zza granicy auto.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami prewencji objęli tę trasę szczególnym nadzorem. Podczas patrolowania berlinki policjanci zauważyli auto tej marki, jadące od strony Chojnic - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik KPP w Starogardzie Gdańskim. — Samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych poruszało się 2 mężczyzn. Podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej, kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Kociewia, którzy podróżowali skradzionym kilka dni wcześniej autem.

Funkcjonariusze sprawdzili w kartotekach i okazało się, że 27-letni kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także był poszukiwany, w celu ustalenia miejsca pobytu. Ponadto w trakcie przeszukania auta, stróże prawa znaleźli woreczek strunowy z marihuaną. Dzięki mundurowym odzyskano samochód i odholowano go na parking policyjny, z którego w najbliższym czasie odjedzie do swojego właściciela. Natomiast mężczyzn prze konwojowano do starogardzkiej komendy, a następnie trafili do aresztu.

Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki przeprowadzili również oględziny pojazdu oraz zabezpieczyli ślady mogące pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności tej sprawy.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

W najbliższym czasie zebrany materiał pozwoli przedstawić mieszkańcom Kociewia zarzuty dotyczycące kradzieży pojazdu.

Na razie zastosowano wobec nich dozór policyjny.

Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za kradzież kodeks karny przewiduję karę do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24