15.01.2022 23:05 0 MW

43-latek zatrzymany. Był poszukiwany za handel narkotykami

Fot. KPP Tczew

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przy pomocy strażaków z Tczewa zatrzymali 43-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał nakaz doprowadzenia do aresztu celem odbycia kary pozbawienia więzienia za handel narkotykami. Teraz najbliższe ponad 2 lata za kratami.

Tczewscy kryminalni zdobyli informacje na temat przebywania poszukiwanego 43-latka. W czwartek 13 stycznia policjanci udali się na miejsce zamieszkania poszukiwanego i tam próbowali go zatrzymać. Funkcjonariusze zapukali do mieszkania, do którego byli pewni, że tam przebywa mężczyzna.

Ten nie chciał otworzyć, dlatego mundurowi wezwali na pomoc strażaków. Kiedy strażacy dotarli na miejsce i zaczęli rozstawiać sprzęt, by dostać się do mieszkania, będący w nim mężczyzna natychmiast otworzył drzwi i wpuścił policjantów do środka.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego - asp.sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy z KPP w Tczewie. — Za popełnione wcześniej przez niego przestępstwo dotyczące handlu narkotykami sąd skazał mężczyznę na 2 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów 43-latek został doprowadzony do miejscowej komendy.

14 stycznia stróże prawa przewieźli 43-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu osoby poszukiwanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24