02.01.2022 22:53 0 MW

Niepełnosprawni w życiu, pełnosprawni w sporcie

Fot. AP M.B

Czy wiecie, że w Tczewie od ponad roku działa szkółka piłkarska dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności? Akademia Piłkarska prowadzona przez Mateusza Brzoskowskiego szkoli młodych piłkarzy i piłkarki. To w jego szkole, pod okiem profesjonalistów, dzieci integrują się i zdobywają nowe umiejętności. Sprawdź i zapisz malucha już dziś.

Akademia Piłkarska to szkółka piłkarska założona przez pedagoga z SP nr 8 w Tczewie - Mateusza Brzoskowskiego. Prowadzona jest w myśl katalońskiej filozofii szkolenia. Tej samej, co FC Barcelona, skąd też kolorystyka nawiązująca do barw 'Dumy Katalonii'. AP Sprawni to projekt, który już od roku z powodzeniem realizuje założenia szkoły i cieszy się coraz większą popularnością. Pierwsza to rodzina. Tam wszyscy mają się czuć dobrze, być ze sobą zjednoczeni, szanując siebie nawzajem i akceptując, takimi, jakimi są.

W ramach metodologii, dzieci uczą się postrzegania, decyzyjności i kreatywności.

Fot. AP M.B

AP SPRAWNI to zajęcia gdzie kładziemy nacisk na podstawową sprawność ruchową, a przede wszystkim, na integrację i frajdę młodych fanów aktywności fizycznej, którzy nie zważając na utrudnienia, z uśmiechem i wielkim zaangażowaniem wykonują ćwiczenia piłkarskie. Nasze specjalistyczne treningi dopasowane są pod kątem różnych typów niepełnosprawności - opowiada z dumą o projekcie Mateusz Brzoskowski, właściciel AP Mateusz Brzoskowski.

Przy rosnącej popularności amf futbolu takie zajęcia mogą być niezłą przygodą i wsparciem w codziennej terapii. Dzieci z podziwem patrzą na piłkarskich idoli, kto wie, może dzięki zaangażowaniu i wsparciu ich talentów uda się spotkać, choć jednego z nich.

Fot. AP M.B

W zajęciach można wziąć na podstawie dostarczenia orzeczenia o niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej. Lekcje obywają się już dla dzieci od lat 5!.

Treningi dla dzieci z niepełnosprawnościami odbywają się w każdą środę, Sala Górna w ZS Branżowych przy ul. Czyżykowskiej 17, Tczew w godzinach 16.30 - 17.30.

fot. AP M.B

Zapisów można dokonywać poprzez:

Poprzez formularz: Formularz

Telefonicznie: 508122220 lub poprzez mail: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24