27.11.2021 10:34 0 MW

Radni przegłosowali 100 proc. podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta Tczewa

Fot. Pixabay

19 radnych za przyjęciem uchwały w sprawie podwyżki wynagrodzenia dla Prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Uzasadnienie? Wszystko zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Już na najbliższych sesjach kolejni włodarze w Kociewia otrzymają wyższe wynagrodzenie. Czy będzie ono maksymalne?

Od 1 grudnia zostaje wprowadzona uchwała Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 25 listopada 2021 na mocy, której włodarz Tczewa otrzyma wyższe wynagrodzenie za swoją pracę. Jest to wynik wprowadzonej ustawy o podwyżce wynagrodzenia dla pracowników samorządowych, w których skład wchodzą prezydenci miast, wójtowie burmistrzowie i starostwie. W ustawie czytamy, że pensja minimalna nie może być niższa niż 80 proc. od wynagrodzenia określnego w ustawie.

Maksymalne wynagrodzenie na danym stanowisku stanowi suma maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego oraz dodatku specjalnego. Projekt uchwały poddany pod głosowanie przewidywał maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i dodatku specjalnego.

I tak od 1 listopada pensja włodarza Tczewa składa się z kwot brutto: 10 770,00 zł pensji zasadniczej, 3 450,00 zł ** za dodatek funkcyjny, 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego dodatku za wieloletnią pracę, 30 proc. dodatku specjalnego stanowiącego łącznie wynagrodzenie zasadnicze i dodatku funkcyjnego. Łącznie daje to kwotę **20 640,00 zł brutto, co jest chyba niedoszacowane przed radnych, bo maksymalna kwota wynagrodzenia może wynosić 20 041,50 zł.

Za przyjęciem uchwały było 19 radnych, dwóch się wstrzymało (M. Kussowski i Ł. Brządkowski), dwóch było nieobecnych (B. Chylicka i M. Ciesielski).

W trakcie sesji podniesiono również diety radnych. Choć tu nie było jednomyślności i wzbudzało to większe kontrowersje. I tak 16 radnych było za, 2 przeciw (M. Kusowski i Ł. Brządkowski), 2 się wstrzymało (P. Antczak i M. Matysiak), dwóch było nie obecnych (B. Chylicka i M. Ciesielski).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24