22.10.2021 12:24 0 mat.pras.

Kontrole policjantów w związku z pandemią koronawirusa

Fot. KWP Gdańsk

Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera tempa, a wraz z nią policjanci wraz z sanepidem wzmagają działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19. Dlatego funkcjonariusze prowadzą i będą prowadzić kontrole w środkach komunikacji publicznej, sklepach oraz galeriach.

Tczewscy policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli m.in. placówek handlowych, dworców i środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa. Jutro policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu będą czuwać również nad naszym bezpieczeństwem i będą sprawdzać, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych przepisów. Podczas wspólnych kontroli będzie sprawdzane, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje.

Poluzowanie niektórych obostrzeń spowodowało, że wiele osób najprawdopodobniej przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do szybkiego wzrostu zachorowań na koronawirusa i w efekcie do ponownych bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Pamiętajmy, zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących przepisów - informuje policja.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24