17.10.2021 14:51 0 MW

Pościg ulicami Gniewu za pijanym 20-letnim mieszkańcem powiatu tczewskiego

Fot. KPP w Tczewie

Czy w Gniewie kręcą film sensacyjny? Nie. Choć sceny mogłyby na to wskazywać. Nietrzeźwy 20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego uciekał na motorowerze. Policji udało się zatrzymać uciekiniera i doprowadzić do aresztu.

20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jadącego motorowerem ulicami Gniewu został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po zbadaniu go na zawartość okazało się, że miał prawie promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło 13 października przed godz. 18 mundurowi z Komisariatu Policji w Gniewie na ul. Kościelnej dostrzegli kierowcę motoroweru, który wykonywał jazdę w sposób wskazujący stan nietrzeźwości.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak ten zlekceważył sygnał nakazujący zatrzymanie i zaczął uciekać - opowiada o zdarzeniu asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. — Mundurowi, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym motorowerzystą. Stróże prawa dogonili kierowcę jednośladu i go zatrzymali. Kierowca motoroweru trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Ponadto stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny od jednośladu z powodu braku badań technicznych.

14 października policjanci z wydziału śledczego przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania motorowerem w stanie upojenia alkoholowego. Obecnie jego losem zajmuję się sąd.

Kierowcy motoroweru grozi za to do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24