13.10.2021 11:12 0 MW

43-letni kierowca samochodu marki Kia sprawcą wypadku

Fot. KPP w Tczewie

To już kolejny wypadek z powodu nieustąpienia pierwszeństwa na drodze. Tym razem sprawcą okazał się 43-letni kierowca samochodu marki Kia.

Do wypadku doszło 11 października ok. godz. 14:00 na skrzyżowaniu ulic 30 Stycznia i Bema. Według wstępnych ustaleń mundurowych, mieszkaniec powiatu tczewskiego kierujący samochodem marki Kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prosto ulicą 30 Stycznia kierującemu motorowerzyście. W wyniku tego zderzenia 44-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Fot KPP w Tczewie

Funkcjonariusze przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którzy byli trzeźwi - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP w Tczewie. — Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od motoroweru z powodu uszkodzeń powypadkowych. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Fot. KPP w Tczewie

Liczne apele policji w sprawie zachowania się na drodze, by ta była bezpieczna dla wszystkich użytkowników są po raz kolejny powielane. Nie zawsze mamy pewność, że trafiają do wszystkich i ze skutkiem, jakiego oczekuje policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24