11.10.2021 23:36 0 MW

Kradł kratki ściekowe, został zatrzymany

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim złapali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież kratek ściekowych. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Stróże prawa ze starogardzkiej komendy zatrzymali 38-latka, który od jakiegoś czasu kradł żeliwne kratki ściekowe.

Mężczyzna dla niepoznaki, chcąc zmylić skupujących złom, rozbijał swoje łupy i skruszone żeliwo sprzedawał w punkcie skupu złomu. Urzędnicy oszacowali straty na kwotę ok. 12 tys. zł.

Od pewnego czasu zaczęliśmy otrzymywać sygnały oraz zgłoszenia dotyczące kradzieży żeliwnych kratek zabezpieczających studzienki burzowe i kanalizacyjne - informuje asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista ds. prasowo-informacyjnych KPP w Starogardzie Gdańskim. — Na przełomie września i października mundurowi odnotowali na swoim terenie aż 30 takich kradzieży. Zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze szczegółowo weryfikowali zebrane do tej pory informacje.

Mieszkaniec Kociewia działał na terenie Starogardu Gdańskiego oraz pobliskich miejscowości. Na podstawie zebranego materiału śledczy postawią mężczyźnie zarzuty.

To nie pierwszy przestępczy wyczyn mężczyzny. Ten już wcześniej był karany za inne uczynki na szkodę społeczną, co oznacza że teraz działał w warunkach recydywy.

Za kradzież kratek ściekowych zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku więzienia.

Funkcjonariusze sprawdzą również czy mieszkaniec Kociewia w przeszłości nie popełniał podobnych przestępstw - podsumowuje rzecznik starogardzkiej Policji.

Stróże prawa przestrzegają przed kradzieżą kratek ściekowych. Najechanie na kratki w miejscu, gdzie powinna się ona znajdować może spowodować uszkodzenie samochodu. W przypadku zauważenia braku takiej kratki należy natychmiast powiadomić zarządcę drogi lub najbliższą jednostkę policji.

Komenda zwraca się też do właścicieli skupu złomu, aby reagowali na to co skupują. Czasem chęć zysku może spowodować, że w wyniku nielegalnego pozyskania surowca ktoś traci zdrowie lub życie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24