10.10.2021 20:57 0 MW

Policjanci zatrzymali dwóch złodziei czekolad

Fot. KPP w Tczewie

Dwóch mężczyzn w wieku 33 i 34 lat zostali zatrzymani chwilę po tym, jak ze sklepu w Tczewie ukradli...157 czekolad. To nie pierwsze przestępstwo tej dwójki. Już wcześniej byli skazani za podobne przestępstwo.

6 października przed godz. 18:00 funkcjonariusze policji z zespołu wywiadowczego w pobliżu sklepu samoobsługowego zauważyli dwóch mężczyzn. Obaj w pośpiechu szybko opuścili sklep. Policjanci podejrzewając ich o dokonanie przestępstwa, przeprowadzili interwencję.

Podczas legitymowania ich podejrzenia potwierdziły się w sprawie kradzieży. Na miejscu dwóch podejrzanych miało przy sobie słodki pakunek złożony z 157 czekolad, których wartość wyniosła ponad 600. Czekolady zostały zwrócone do sklepu.

Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży z włamaniem - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. — Wczoraj tj 7 października śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty, a następnie trafili do aresztu śledczego, gdzie odbywać będą orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży z włamaniem Sąd Rejonowy w Tczewie skazał 33-latka na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, zaś o rok starszego kolegę na karę roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24