06.10.2021 20:27 0 MW

Zaświeć na zielono i okaż wsparcie dzieciom z porażeniem mózgowym

Fot. Nati Natalia/Facebook

To dzisiaj, 6 października przypada Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. To szczególne dzieci, które oprócz miłości potrzebują również naszego wsparcia, by choć trochę przybliżyć ich do "naszego" świata.

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego stworzono, aby pobudzić świadomość społeczną czym jest ta choroba i w jaki sposób można pomóc dzieciom, które się z nią borykają. Na całym świecie jest ich aż 17 milionów. W tym dniu niektóre budynki użyteczności publicznej zostają oświetlone na zielono na znak solidarności z chorymi.

Jestem, żyje i chce żyć - tak mówią o sobie osoby z dziecięcym porażeniem mózgowy.

Wielu z nich dzięki odpowiedniej rehabilitacji żyje pełnią życia. Uczęszczają do szkół, kończą studia, biorą udział w różnych akcjach społecznych, zajęciach teatralnych m.in. podczas Międzynarodowych Przeglądów Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

Tak jak Natalia Akermann, wolontariuszka Szlachetnej Paczki:

Ja się czuję normalna. Największe ograniczenia mamy w głowie. Trzeba żyć najlepiej, jak się da, wychodzić ze strefy konfortu i mieć osoby, które widzą w Tobie więcej niż MPD. Chcę żeby ludzie zmienili spostrzeżenia na osoby niepełnosprawne. One chcą być kochane, akceptowane i żyć normalnie.

Fot. Nati Natalia/Facebook

Natalia to jeden z wielu przykładów pokazujących nam codziennie, że można, że się da. Droga jest trudna i wyboista. Bez wsparcia rodziny, rehabilitantów, lekarzy i ludzi dobrej woli jest to prawie nie możliwe, ale warto spróbować.

Jeżeli jest szansa, to nie można jej zmarnować, bo każde życie jest cenne. Natalia przyznała nam też kiedyś, że mówiono jej rodzicom, że będzie "roślinką". Bliscy i ona stanęli na wysokości zadania. Dzisiaj ta młoda kobieta, wolontariuszka zachęca innych do działania i motywuje do pracy nad sobą. Bo skoro jej się udało, to dlaczego nie innym dzieciom z porażeniem mózgowym? Dawajcie zielone światło i wspólnie okażmy im serce i trzymajmy za nich kciuki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24