04.10.2021 03:25 0 MW

23-letni 'rajdowiec' bez prawa jazdy przekroczył prędkość o 74 km/h

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci z starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-latka, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. W terenie zabudowanym jechał on z prędkością o 74 km/h za szybko, w dodatku bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło 29 września na drodze powiatowej w Lipinkach Królewskich. Mundurowi ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-latka, mieszkańca gminy Lubichowo. Funkcjonariusze zmierzyli przy pomocy policyjnego radaru prędkość i okazało się, że mężczyzna kierujący volkswagenem przekroczył ją o 74km/h i zamiast przepisowych 50km/h jechał 124 km/h.

Podczas kontroli i legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci sprawdzili, że zostały mu zatrzymane przez starostę pod koniec 2020 roku w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

Za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 500 zł - mówi asp. sztab. Marcin Kunka z KPP Starogard Gdański.

Za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Fot. Pixabay.pl

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taki kierowca w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień będzie przedłużony z 3 miesięcy okres do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24