03.10.2021 19:16 0 MW

Zaledwie w pół godziny Damian Kabat dobiegł do mety i wygrał w 29. Biegu Kociewskim z Polpharmą

Fot. Kazimierz Smoliński/facebook

Poznaj uroki Kociewia, biegając po nim. Tak można by w skrócie opisać cel zorganizowanego po raz 29. biegu Kociewskiego. Blisko 456 zawodników na starcie i 10 km do przebiegnięcia ulicami Starogardu Gdańskiego. Najszybszy okazał się Damian Kabat z WMLKS Pomorze Stargard.

Przeżyj biegową przygodę w stolicy Kociewia. Niech łagodny motyw kwiatów i haftu kociewskiego Cię nie zmyli - czeka Cię prawdziwe wyzwanie! Tymi słowami organizatorzy zapowiadali imprezę biegową Kociewia. I się nie przechwalali. Liczba uczestników robiła wrażenie nawet na organizatorach. Na starcie stanęło 333 uczestników, którzy pobiegli na dystansie 10 km, 95 uczestników biegło ten sam dystans wirtualnie. W zawodach wzięło udział też 30-tu nastolatków do lat 17 na dystansie 2,2 km.

Fot. Kazimierz Smoliński/facebook

Pogoda dopisała, humory też, więc można zaczynać bieganie po Kociewsku. 333 zawodników ustawionych na starcie na Rynku w Starogardzie Gdańskim czekało tylko na sygnał, by ruszyć przed siebie. Krótkie odliczanie od 10 i pobiegli. Organizatorzy wiedzieli, że bieg będzie szybki, ale, że po dokładnie 30 minutach i 97 tysięcznych sekundach przy stadionie Kazimierza Deyny zjawi się Damian Kabat, tego nie przewidywali.

Fot. Kazimierz Smoliński/facebook

Następny na mecie zjawił się Grzegorz Kujawski z Pucka z czasem 00:32:21.94. Ostatni na podium stawkę uzupełnił Michał Lewandowski z Mirotek z czasem 00:33:12.98.

Fot. Kazimierz Smoliński/facebook

Nie zabrakło też biegających pań. Tu pierwsza trójka przedstawia się następująco: Monika Dubiella z Lubichowa, która w klasyfikacji ogólnej znalazła się na 32 miejscu. Następna z była Małgorzata Drzycimska z Gdańska. Ostatnia w medalowej trójce znalazła się Kamila Grzonka z Bytoni.

Wśród dzieci najszybsi byli przedstawiciele gospodarzy ze Starogardu: Karol Makiła oraz Jaś Kitowski, stawkę uzupełnił Nikodem Łada z Nowych Polaszek.

Pozostałe wyniki dostępne są tutaj.

Na wszystkich czekał upominkowy medal i wiele innych atrakcji.

Fot. Kazimierz Smoliński/facebook


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24