02.10.2021 10:18 0 MW

Poznaj wyniki ankiety i sprawdź jaką kawę lubią Pomorzanie

Fot. Pixabay.pl

W środę 29 września w Dniu Kawy zaprosiliśmy Was drodzy Czytelnicy do wspólnej zabawy i wyłonienia ulubionego naparu kawowego wśród Pomorzan. Mamy wyniki i...

Znamy zwycięzcę. Ulubiona kawa na Pomorzu to czarna parzona, tradycyjna zalewajka. Pita rano, w pracy lub po popołudniu do deseru. To ona wygrała i trudno się z wynikiem nie zgodzić, bo to szybka i łatwa metoda parzenia tego czarnego lub brązowego trunku.

Kolejna na liście uplasowała się kawa z ekspresu. Popularność tego urządzenia i przygotowywania w nim kawy spowodowała, że to właśnie ona znalazła się na drugim miejscu. Podium uzupełnia/ją cappuccino i rozpuszczalna zalewana. Obie smaczne i inne. O ile kawę rozpuszczalną jest łatwo przygotować, tak o dobre cappuccino już trudniej. No chyba, że z paczki do zalania, jak rozpuszczalna.

Pozostałe miejsca zajmują kawa w kapsułkach z ekspresu, americano i latte oraz ice coffee i inna, czyli poza jakąkolwiek klasyfikacją.

Fot. Pixabay.pl

Każdy z nas, kto pije kawę parzy ją na swój sposób, ma do tego swój ulubiony kubek lub filiżankę i czas picia. Kawa pita w odpowiednich ilościach jest zdrowa, co potwierdzają lekarze na całym świecie.

Więc jak? Po małej czarnej?


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24