30.09.2021 13:24 0 MW

Nowoczesne windy na stacji PKP Tczew

Fot. Przemysław Zieliński/PKP PLK

Niedawno oddany do użytku dworzec PKP nadal wymaga kilku poprawek, w tym oddania nowych wind na peronach. To zadanie zostanie zrealizowane do końca października 2021 roku.

Podróżni z końcem października będą mogli skorzystać ze wszystkich czterech wind prowadzących z części nadziemnej na perony. Poprawa dostępu stacji dla podróżnych to dla PKP PLK S.A. jeden z priorytetów remontowanych i odnawianych dworców. Dostosowanie budynku do osób niepełnosprawnych wynika z przepisów unijnych jak i aktualnej sytuacji społecznej. Coraz więcej osób chce podróżować koleją, co spółkę cieszy, ale też wymaga od niej nakładów w poprawie infrastruktury stacji. Dwa z czterech urządzeń już działają. Koszt prac to prawie 800 tys. zł.

Na stacji Tczew podróżni korzystają już z nowych wind prowadzących z kładki nad torami na peron nr 2 i osiedle Zatorze - mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. — Do końca października br. zaplanowano wymianę dwóch kolejnych urządzeń na perony 3 i 4 Windy będą bardziej sprawne i zastąpią wyeksploatowane. Przezroczyste drzwi i nowoczesny wygląd kabin poprawią estetykę wind.

Fot. Przemysław Zieliński PKP PLK

Windy będą bardziej nowoczesne - są wyposażone w wentylację, ogrzewanie oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Ponadto windy zostały dostosowane do osób niewidomych i tych mniej widzących.

W urządzeniach zamontowane są kamery do rejestracji zdarzeń oraz system umożliwiający kontakt ze służbami ratowniczymi. 

Wymiana wind odbywa się w ramach projektu pn. „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach etap II”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24