30.09.2021 10:23 0 MW

Sąd Rejonowy w Tczewie z nagrodą Budowa Roku 2020

Fot. UM Tczew

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa nagrodził Sąd Rejonowy w Tczewie. Otrzymał on nagrodę II stopnia w konkursie Budowa Roku 2020.

Głównymi projektantami budynku są mgr inż. arch. Andrzej Błażko - architektura oraz mgr inż. Bartosz Piotrowski - konstrukcja z firmy Pracownia Architektoniczna „AA” s.c., Gdańsk. To oni zaprojektowali gmach sądu, który od samego początku wśród mieszkańców wzbudzał podziw.

Polski Związek Inżynierów I Techników Budownictwa pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego przyznał nagrodę za aspekty wizualne i użytkowe budynku zgodne z aktualnymi trendami na rynku architektury i budowy.

Budynek ma trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Jest jednym z najnowocześniejszych budynków sądowych w województwie pomorskim - piszą organizatorzy konkursu. — Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, zastosowaniem najwyższej klasy materiałów elewacyjnych oraz nietypowej armatury sanitarnej wandaloodpornej. Jego konstrukcja jest żelbetowa. Zastosowano ściany elewacyjne wentylowane, murowane z cegły klinkierowej, z wykorzystaniem m.in. nietypowego wiązania flamandzkiego z główkami wysuniętymi poza lico muru.

Jak dodaje kapituła faktem, który również zasługuje na uznanie jest to, że zlecenie udało się zrealizować 0 pięć miesięcy szybciej niż planowano.

Budynek jest jednym z najciekawszych i najbardziej nowoczesnych konstrukcji w mieście. Wkomponowanie antracytowego koloru w szare blokowiska nie było łatwe i budziło kontrowersje, ale chyba już żaden tczewianin nie wyobraża sobie, by budynku sądu nie było w tym miejscu.

Powierzchnia zabudowy sądu wynosi 1314,78 m2, w pow. użytkowa 3909,20 m2. Wszystkie prace zostały wykonane w ciągu 26 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24