29.09.2021 11:27 1 MW

Dzień Kawy: Oddajmy głos w ankiecie i sprawdźmy jaką małą czarną lubią Pomorzanie!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Dzień Kawy obchodzony jest 29 września, dlatego w środę (29 września) wielu miłośników tego czarnego lub brązowego trunku obchodzi go od samego rana. Podzielcie się z Czytelnikami jaka kawa jest wasza ulubioną i wybierzmy razem małą czarną Pomorzan.

Kawa. Bez niej wielu z nas nie wyobraża sobie poranka, deseru lub odwiedzin. Dlaczego w naszej kulturze przyjęło się sformułowanie - Wpadnij do mnie na kawę?

Ten ciemny napar sporządzany z palonych ziaren kawowca. Pochodzi z Etiopii. Do Polski dotarł dzięki Bitwie pod Wiedniem, w której to szpieg króla Jana III Sobieskiego przesiadywał w obozie Tureckim i od nich nauczył się parzyć kawę. Tę wiedzę przekazywał dalej, przy okazji otwierając pierwszą w Wiedniu kawiarnię.

I tak zaczęło się w Europie kawowe szaleństwo. Dzisiaj mało kto wyobraża sobie poranek bez kubka lub filiżanki kawy.

Dobrzy bariści prześcigają się w tworzenia kolejnych wyszukanych smaków kaw, ich paleniu, mieleniu. Najlepsi są wręcz oblegani, a aromat zaparzonej lub świeżo zmielonego ziarna niesie się po okolicy subtelnie drażniąc i pobudzając nasze zmysły smaku i węchu.

Chcemy poznać waszą opinię na temat kawy - waszej ulubionej kawy. Jak ona jest? Weźcie udział w ankiecie i razem wybierzmy ulubioną małą czarną Pomorza.

Zapraszamy do zabawy! :)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24