22.09.2021 16:27 0 MW

Nikt się nie pogniewa, gdy na urodziny zawitasz do Gniewa

Fot. Pomorskie Travel

724 lata i ani jednej zmarszczki. Już w ten weekend 24-25 września w Gniewie można będzie to sprawdzić osobiście i jeszcze złożyć jubilatowi życzenia. A jak urodziny to zabawa i to najlepsza.

Niegdyś popularne Gniewinki czas zacząć i to już w piątek 24 września. Rozpoczną się od mszy świętej w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie. Msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców odbędzie się już od godz. 9:00 rano. Następnie przenosimy się na wystawę fotografii „The Inward Moment" Andrzeja Ziółkowskiego. Od godz. 10:00 na Hali Sportowej w Gniewie czas na obchody główne, czyli Uroczyste otwarcie 724. Rocznicy Nadania Gniewowi Praw Miejskich przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

Podczas uroczystości będziemy mieli okazję posłuchać Jana Cieszyńskiego w programie: od Bacha do Pendereckiego.

Od godz. 11:30 w Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej w Gniewie zobaczymy Misja Zamek - droga do świetności.

W sobotę przed południem miasto zaprasza na VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Kto woli od sportu kulturę ten będzie mógł obejrzeć wernisaż i spotkać się z autorem Andrzejem Ziółkowskim.

Sporą dawkę muzyki zagwarantuje zespół Andre. Tczewski wykonawca zaśpiewa swoje największe hity, w tym „Ale, Aleksandra".

Zabawa potrwa do późnych godzin wieczornych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24