21.09.2021 15:15 0 MW

W Dzień Kapsla zapraszamy do Muzeum Kapsla w Gniewie

Fot. Baju Baj.jpg

Jest w Gniewie nietypowe muzeum - Muzeum Kapsla, a w związku z Dniem Kapsla zapraszamy do odwiedzenia go na gniewskim rynku i zagrania w kapsle.

21 września obchodzimy kilka świąt zapisanych jako nietypowe: Dzień Służby Celnej, Międzynarodowy Dzień Pokoju, Światowy Dzień Choroby Alzheimera, Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój oraz Dzień Kapsla. Dlaczego wybraliśmy to ostatnie święto? Ponieważ w Gniewie jest nawet jego muzeum.

Patryk Pokorski „Baju Baj", pomysłodawca i właściciel muzeum rozpoczął od pokazywania swojej wystawy w 2017 roku. Będąc w Gniewie, na rynku za Urzędem Miejskim znajduje się kamienica z ciekawymi zbiorami. Wchodzimy do niej i na wejściu możemy poczuć się jak dzieci i zagrać w kultowe kapsle. Kto pierwszy ten lepszy.

Następnie przechodzimy dalej i w gablotach oglądamy wszelakie kapsle oraz nakrętki. Z różnych krajów od Polski, po Meksyk, Australię bądź Maroko czy Chiny. Wszystkie ciekawe, czasem nietypowe. A kto może i chce, może poszerzyć kolekcje Patryka i mu je dostarczyć lub podesłać. Tak jak butelki. które znajdują się w piwnicy. Tam również znajdziemy nietypowe eksponaty i kawał historii zaklętego w szkle. O wszystkim opowie właściciel kamienicy i muzeum.

Ktoś zainteresowany i chciałby uczcić ten nietypowy dzień?


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24