12.09.2021 08:00 0 MW

Noś odblaski, bądź widoczny. Policjanci edukują dzieci i młodzież

Fot. KPP Tczew

Tczewscy policjanci wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyli do szkół, aby przestrzec dzieci przed czyhającym je niebezpieczeństwem. Każdego dnia mundurowi przypominają najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa. Między innymi o odblaskach.

Nowy rok szkolny w tczewskich placówkach rozpoczął się od policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tym tczewscy mundurowi rozpoczęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Na początek funkcjonariusze zwrócili uwagę na kontroli poprawności oznakowania w rejonach szkół, egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

  • Policjantka zajmująca się profilaktyką kontynuuje program informacyjno-edukacyjny „Bezpieczny Pierwszoklasista”. W związku z tym programem funkcjonariuszka we wrześniu i październiku prowadzi spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, poruszając tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań - opowiada asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Policjantka wczoraj spotkała się z pierwszoklasistami ze Szkół Podstawowych nr 2 w Tczewie. W czasie tych lekcji mundurowa mówi o właściwym zachowaniu się na drodze. Funkcjonariuszka poprzez zabawę uczy najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dodatkowo dzieci dowiadują się, że odblask przypięty do odzieży wpływa na bezpieczeństwo każdego ucznia, a nawet może uratować życie.

Pamiętajmy, że poruszając się poza obszarem zabudowanym, zwłaszcza gdzie nie ma oświetlenia ulicznego mamy obowiązek posiadania elementów odblaskowych. Nie ważne gdzie one się znajdują czy to na plecach czy na nodze bądź ręce, ważne by były widoczne dla kierowców lub innych użytkowników drogi. Po zmroku pieszy, rowerzysta, rolkarz ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierowcę z odległości ok. 40 metrów. Natomiast mając na sobie elementy odblaskowe, stajemy się widoczni już nawet z odległości 150 metrów. Każdy dodatkowy metr pozwala kierowcy szybciej zareagować i ocalić obu od tragedii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24