10.09.2021 14:22 0 MW

Tczewscy kryminalni bezlitośni dla hazardu i posiadaczy narkotyków

Fot. KPP w Tczewie

Stop hazardowi i narkotykom. Można by rzec, że z takim hasłem tczewscy funkcjonariusze wkroczyli do właściciela pięciu nielegalnych automatów i posiadacza 25 gram amfetaminy. Za oba te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W Tczewie policjanci z miejscowej Komendy Powiatowej Policji wraz z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie uderzyli w nielegalny hazard i posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli pięć nielegalnych automatów służących do gier hazardowych, które posłużą jako dowód przed Krajową Administracją Skarbową. Wstępnie ich koszt oszacowano na 60 tyś. zł. Ponadto zabezpieczono pieniądze z tego procederu oraz w wyniku przeszukania pomieszczeń odnaleziono 25 gram amfetaminy. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i do 3 lat w więzieniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24