10.09.2021 10:40 0 MW

Już na wiosnę nowy ciąg pieszo-rowerowy w gminie Lubichowo

Fot. Gmina Lubichowo

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem mieszkańcy gminy Lubichowo zyskają ciąg pieszo-rowerowy i to już wiosną przyszłego roku. Będzie on łączył Lubiszewo z Bietowem. Trwają prace administracyjne.

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 214 łączący Lubiszewo z Bietowem zyska ciąg pieszo-rowerowy. Właśnie po to 9 września przyjechał Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Razem z Andrzejem Toczkiem, wójtem gminy Lubichowo omawiali wspólny projekt obejmujący budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej o łącznej długości ok. 1,8 km i szerokości 2,5 m.

Przedmiotowy projekt jest finansowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i gminę Lubichowo - podkreśla Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, aktualnie czekamy na przyjęcie uchwały przez Radę Gminy Lubichowo. Kolejnym etapem będzie przyjęcie uchwały przez Sejmik Województwa Pomorskiego, ogłoszenie przetargu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy i realizacja inwestycji. Zakończenie prac planujemy na wiosnę 2022 r.

Ten ciąg jest ważny również dla wójta Lubichowa Andrzeja Toczka.

To długo wyczekiwana inwestycja i bardzo ważna dla mieszkańców - przekonuje wójt Lubichowa. — Chodnik na odcinku Lubichowo-Bietowo to przede wszystkim bezpieczeństwo dla dzieci uczących się w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie oraz przedszkolu jak i wszystkich mieszkańców Bietowa pokonujących ten odcinek drogi każdego dnia pieszo bądź rowerze odseparowanego od pieszego.

Czytając komentarze umieszczone na Facebooku inwestycja ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i oczekiwaniem, że uda się ją zrealizować.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24