08.09.2021 19:02 0 MW

Gniew stawia na inwestycje. Nowy zakład i blisko 100 miejsc pracy

Fot. Pixabay.pl

Rusza bum inwestycyjny w Gniewie. Jako jedna z pierwszych swój zakład otwiera firma Kronos-Polymer, która zainwestuje w budowę nowego zakladu 21 mln zł.

To już pewne. W Gniewie swój zakład ulokuje nowa firma zajmującą się recyklingiem surowców wtórnych, dokładnie tworzenien granulatu z polietylenu i polipropylenu. W to przedsięwzięcie spółka Kronos-Polymer zainwestuje ok 21 mln. Powstanie nowy zakład, a wraz z nim ok. 100 miejsc pracy. Przedsiębiorstwo otrzymało od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Nowa inwestycja przewiduje budowę hali produkcyjnej, która zostanie wyposażona w maszyny i urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych, budynku biuro-socjalnego oraz hali magazynowej. W zakładzie zostanie zainstalowana kompletna linia produkcyjna do przetwarzania surowców odpadowych z polietylenu i polipropylenu wraz z linią do oczyszczania wody technologicznej oraz linią granulującą - tłumaczy Maciej Czarnecki, burmistrz Miasta i Gminy Gniew. — Przedsiębiorca wdroży także nowatorską technologię produkcji granulatów, opracowaną w projekcie B+R z dwiema Polskimi Uczelniami.

Fot. Pixabay.pl

Obecne prawo unijne promuje realizacje przedsięwzięcięć związanych z wykorzystaniem surowców wtórnych z tworzyw sztucznych w myśl dyrektywy o Gospodarce Obiegu Zamkniętego. Przedsiębiorstwo otrzymało maksymalną wysokość pomocy publicznej do jakiej ma prawo na ten projekt inwestycyjny i kwota ta wynosi 12 288 225,95 zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Na podobne wsparcie mogą liczyć firmy z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, rozpoczynające nową inwestycję polegającą m.in. na budowie zakładu, zwiększeniu mocy produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa, czy dywersyfikacji produkcji. Dzięki Polskiej Strefie Inwestycjnej firmy mogą odzyskać część kosztów inwestycji poprzez niepłacenie podatku dochodowego w maksymalnej wysokości 35% dla dużych przedsiębiorców, 45% dla średnich oraz 55% dla mikro i małych.

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał w tym roku już 31 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych przekroczyła miliard złotych. Projekty pozwoliły na utworzenie 253 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie ponad 3 615 stanowisk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24