07.09.2021 12:44 0 MW

Rowerowy Rajd Gwiaździsty ku pamięci pierwszego wojewody pomorskiego

Fot. LOT Kociewie.jpg

W zdrowym ciele, zdrowy duch pomyśleli uczestnicy Rowerowego Rajdu Gwiaździstego i ruszyli na start wyścigu urokliwymi kociewskimi szlakami. W trakcie rajdu upamiętnili pierwszego wojewodę pomorskiego Stefana Łaszewskiego.

Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie wraz z powiatem tczewskim zorganizowała 21 Rowerowy Rajd Gwiaździsty. Ponad 80 uczestników zechciało 5 września wyjść z domu i przejechać trasę 52 km po urokliwych zakątkach Kociewia: Pelplina, Subkowych, Morzeszczyna przez Barwny dotyk Kociewia. Oprócz promocji zdrowego stylu życia, sportu i rodzinnej rekreacji cel był jeszcze jeden. Wszyscy razem po złożeniu kwiatów pod pomnikiem oddali hołd Stefanowi Łaszewskiemu, twórcy podstawy polskiej administracji na terenie ówczesnego województwa pomorskiego. Jego sylwetkę przybliżył dr Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Tczewie.

Fot. LOT Kociewie.jpg

W trakcie trwania rajdu na piknik zaprosiła Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwii. Jak to na trasie rajdu, nie obyło się bez większych problemów technicznych: dwie „gumy” zostały natychmiast wymienione, a kłopot z przerzutkami naprawiony przez sprawny serwis techniczny. Niestety, pęknięcie w piaście skończyło się na tzw. pace – czyli wozie zabezpieczającym.

Fot. LOT Kociewie.jpg

Obserwujemy, że co roku na Rowerowy Rajd Gwiaździsty zgłasza się coraz więcej rodzin z dziećmi. Cieszy nas, że turystyka rowerowa staje się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców Kociewia. – mówi Piotr Kończewski, dyrektor LOT KOCIEWIE. — Myślę, że organizowane przez nas rajd rowerowe są idealną alternatywą do spędzenia aktywnie czasu z rodziną wśród ludzi, którzy mają podobne zainteresowania.

Fot. LOT Kociewie.jpg

Na przyszłoroczny rajd organizatorzy już zapraszają kolejnych chętnych do zapoznania się z pięknymi kociewskimi krajobrazami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24