06.09.2021 13:53 0 MW/mat. pras.

Podsumowanie VIII Pomorskiego Święta Rzek

Fot. Organizator

Królowa Polskich rzek jest jedna - Wisła. I to ku jej czci, wzdłuż jej biegu i na Kociewiu odbywa się już cyklicznie jej święto. Za nami ósma edycja imprezy. Frekwencja jak i liczba atrakcji może wywoływać u organizatorów tylko radość.

To był weekend w dniach od 27 do 29 sierpnia na terenie Pomorza, przyległego do Wisły odbywały się liczne atrakcje. Wśród miast partnerskich zaangażowanych w przygotowanie imprezy brały udział m.in. Kwidzyn, Malbork, Skarszewy, Starogard Gdański, Pelplin, Gniew, Gdańsk.

Impreza obejmowała: Dni Starogardu Gdańskiego z bogatym programem, Rajd motocyklowy, Spływ kajakowy rzeką Wierzyca, XXIII Bieg im. Jana Kielasa, Turniej piłki nożnej amatorów w Gniewie o Puchar Burmistrza Miasta, Turniej szachowy o Puchar Kasztelana Zamku w Gniewie, Turniej piłki siatkowej Kobiet, spotkanie literackie w Gniewie, koncerty zespołów w Starogardzie i na rynku w Gniewie - wymienia Ryszard Różycki, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki "Kociewiak". — Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Kociewia oraz wczasowiczów i turystów. Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom, samorządowcom i posłom za wsparcie.

Organizatorzy VIII Pomorskiego Święta Rzeki już zapraszają za rok i liczą na podobną, a może i większą niż ta obecna.

Fot. Organizator Fot. Organizator Fot. Organizator Fot. Organiator Fot. Organizator Fot. Organizator


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24