02.09.2021 15:44 0 MW

Uwaga na remont na drogach! Aż 30 km otrzyma nową nawierzchnię

Fot. MW

W powiecie tczewskim trwa naprawa lokalnych dróg w ramach inwestycji pn. „Przebudowa dziewięciu odcinków dróg powiatowych polegająca na położeniu dywaników asfaltowych typu Slurry Seal". Uwaga! Mogą być utrudnienia.

W związku z licznymi dziurami i koleinami w nawierzchni drogowej Starostwo Powiatowe w Tczewie przystąpiło do naprawy pasów asfaltu. Do tej pory udało się wyremontować część dróg na terenie gmin: Tczew, Pelplin oraz Subkowy, z czego tylko w poprzednim roku udało się wyremontować 40 km dróg powiatowych na całym jego obszarze.

W ramach przeprowadzonych w ubiegłym roku zadań na zniszczonych drogach położono nową nawierzchnię bitumiczną oraz zastosowano nowe oznakowanie pionowe i poziome. Dzięki temu poprawił się nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników - mówi Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Powiat Tczewski pozyskał na inwestycję środki z Rządowego Funduszu Dróg. Dofinansowanie (w wysokości 50% wartości całego zadania) pozwoli na realizację inwestycji pn. Remont dziesięciu odcinków dróg powiatowych polegający na położeniu dywaników asfaltowych typu "Slurry Seal". Całość zadania wynosi blisko 3,3 mln zł.

Będziemy realizować kolejne 9 inwestycji drogowych. W bieżącej kadencji wychodzimy z założenia, że w ramach uzyskanych środków chcemy zrealizować konkretne zadania we wszystkich gminach wchodzących w skład naszego Powiatu. Pragnę zaznaczyć, że dofinansowanie udało się uzyskać w dużej mierze dzięki wsparciu samorządów gminnych, które współfinansują nasze zadanie – wymienia Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski.

Remonty odcinków dróg będą realizowane na terenie Gminy Gniew: w Małych Walichnowych, Polskim Gronowie, Gniewie na ul. 27 Stycznia. W gminie Tczew: na odcinku Tczew - Gorzędziej – Rybaki – Gręblin, Turze – Małżewo – Swarożyn, Małżewo – Stanisławie, Bałdowo – Narkowy – Subkowy. W gminie Pelplin: Pelplin – Kulice – Nowa Cerkiew oraz dwie ulice w mieście Tczew: ul. 30 Stycznia oraz Jana z Kolna.

Drogi są remontowane technologią „Slurry Seal”. Polega ona na wypełnianiu nierówności, kolein oraz wykonaniu cienkiej nakładki (do około 2 cm.) na powierzchni remontowanej drogi przy pomocy półpłynnej mieszanki mineralno- emulsyjnej wytworzonej w specjalistycznym kombajnie. Dzięki tej technologii nawierzchnia pozostanie solidna, przydatna do użytku i bezpieczna - dodaje rzecznik.

Fot. Powiat Tczewski

Urzędnicy przyznają, że dzięki tej metodzie unika się dłuższego zamykania dróg z powodu remontu. Podczas prowadzenia robót ruch będzie odbywał się wahadłowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24