02.09.2021 11:16 0 MW

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty. Idą zmiany

Fot. SP w Polskim Gronowie

Nowy rok szkolny czas zacząć. 1 września tradycyjnie zadzwonił pierwszy dzwonek. Czas zasiąść w szkolnych ławkach i przez najbliższe 10 miesięcy pracować o jak najlepsze stopnie i zachowanie.

Kociewskie dzieci wróciły do szkół. Tylko w trzech powiatach: starogardzkim, tczewskim i świeckim w szkołach średnich i specjalnych do szkoły wróciło 14885 uczniów plus dzieci ze szkół podstawowych. Po miesiącach pandemii i nauce zdalnej młodzież szkolna zasiadła w szkolnych ławkach i przez najbliższe 10 miesięcy będą zgłębiać wiedzę oraz zbierać jak najlepsze stopnie. Oczekiwanie na ten dzień wśród dzieci i nauczycieli było ogromne.

Fot. SP w Polskim Gronowie

A jakie zmiany szykuje w tym roku Ministerstwo Edukacji i Nauki?

MEiN na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i zapewnienie środków ochrony do wszystkich szkół, by dzieci, nauczyciele i rodzice nie obawiali się o swoje zdrowie i życie, a szkoły mogły pracować w trybie stacjonarnym aż do wakacji.

Wszyscy się cieszymy, rodzice, dzieci, i młodzież, że 1 września kojarzy nam się ze szkołą - powiedział Mateusz Morawiecki, Premier Polski podczas inauguracji roku szkolnego w Branicy Radzyńskiej. - Cieszymy się, że wracamy do normalności. Oby już nigdy żadna epidemia nie zakłóciła normalnego funkcjonowania – powiedział szef rządu. 1 września to czas powrotu do szkoły, ale też czas powrotu do przyjaźni, do kolegów i koleżanek. Od tego jaką treścią będzie wypełniona szkoła, jakie wartości będzie przekazywać, zależy rozwój uczniów i nauczycieli.

Ponadto zostaje wprowadzony program "Poznaj Polskę", który będzie służył dopłacie do wycieczek szkolnych. Program ma za zadanie pokazać uczniom Polskę i po miesiącach pandemii wyciągnąć ich z domu, szkoły by te poprzez praktyczną naukę historii, biologii, geografii połączoną z tworzeniem koleżeńskim więzi.

Fot. MEiN

Do kolejnych wakacji zostało 10 miesięcy.

Redakcja Kociewie24.pl życzy sukcesów, wytrwałości i zadowolenia z wyników w nowym roku szkolnym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24