26.08.2021 08:30 0 MW

Już w ten weekend Dni Starogardu Gdańskiego

Fot. Starogard.pl

Już w ten weekend (27-29 sierpnia) Starogard Gdański przeżyje prawdziwy najazd turystów i gwiazd. Przez trzy Dni Starogardu Gdańskiego na scenach zobaczymy m.in Shaun Baker z Jessica Jean, Sarse czy Komodo.

Tegoroczna edycja Dni Starogardu naszpikowana jest atrakcjami i to dla każdego. Dni Starogardu Gdańskiego odbędą się w ostatni weekend sierpnia. Wydarzenie potrwa trzy dni i będzie odbywać będzie się aż w czterech miejscach: na Scenie Letniej w Parku Nowe Oblicze, na Rynku, na Stadionie im. Kazimierza Deyny oraz w Parku Miejskim.

Nuda podczas Dni Starogardu? W żadnym wypadku. Będzie można zaszaleć w lunaparku, podczas lotu balonem na uwięzi popatrzeć na Starogard z góry, wymienić lub za darmo otrzymać książki, zwiedzić wystawy „Kurkowe Bractwo Strzeleckie na Pomorzu – wczoraj i dziś” oraz „Starogard w starej fotografii”, zagrać w grę historyczną, dobrze zjeść, ale też stanąć do rywalizacji w konkursie na Wielkie Kociewskie Grillowanie pod przewodnictwem Mariusza Gachewicza, szefa kuchni na Zamku w Gniewie.

Fot. Starogard.pl

Na Scenie Letniej w Parku Nowe Oblicze odbędzie się koncert zatytułowany „O! Pole dźwięków”, w którym wystąpią Jennifer Schroeder, finaliści konkursu „Utalentowani” oraz kwartet „Jazzted”.

A co z dziećmi? Te będą mogły przebierać w ofertach specjalnie przygotowanych dla nich. To właśnie dla nich fragment Parku Miejskiego zamieni się w wioskę Smerfów. Zorganizowane zostaną też warsztaty plastyczne oraz arteterapii. Najmłodsi obejrzą spektakl Teatru „Barnaby” zatytułowany „O rycerzu Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”.

Fot. Starogard.pl

Natomiast dorośli obejrzą Teatr „Na walizkach” i spektakl „Beczka śmiechu”.

Miasto nie zapomina również o bezpieczeństwie ani obowiązkach. Drugiego dnia imprezy(28 sierpnia) będzie można skorzystać z usług usytuowanego w Ratuszu Staromiejskim Mobilnego Punktu Szczepień Towarzyszyć będzie nam też przenośny Punkt Spisu Powszechnego i punkt badania wzroku.

Fot. Starogard.pl

A kto gotów do pomocy, może wesprzeć potrzebujących swoją krwią, bo w sobotni poranek 28 sierpnia w godz. 10:00 – 14:00 na Rynku stać będzie krwiobus, w którym będzie można oddać krew.

A teraz czas na gwiazdy. Tych nie zabraknie na starogardzkiej scenie:
Agnieszka Chylińska, Sarsa, Francesco Napoli, Shaun Baker i Jessica Jean, Komodo i Thomas Sykes, Drenchill i Indiiana.

Oczywiście niespodzianek jest dużo więcej.

Zachęcamy do śledzenia facebookowego Dni Starogardu Gdańskiego, gdzie na bieżąco mozna śledzić wszystkie aktualności dotyczące największej starogardzkiej imprezy tego roku.

Uwaga! W strefie koncertowej obowiązują limity osób zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Za strefę koncertową uważa się płytę stadionu oraz wydzieloną strefę przed sceną na Rynku. Każdy z uczestników strefy koncertowej będzie proszony o okazanie zaświadczenia o zaszczepieniu („paszport covidowy” – dostępny w aplikacji mObywatel lub papierowy z Internetowego Konta Pacjenta). Osoby niezaszczepione mogą przebywać w strefie koncertowej do wyczerpania limitu określanego przez rozporządzenie. Miasto apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie reżimu sanitarnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24