13.08.2021 17:58 0 MW

Wpadnij do Pelplina i świętuj urodziny patrona miasta

Fot. Radio Głos.

Już w tę niedzielę tradyjnie 15 sierpnia Pelplin będzie obchodził urodziny patrona Miasta św. Bernarda. Przyjdź i zasmakuj w darach runach leśnego, których patronem jest święty.

Pelplin już poraz kolejny przywita mieszkańców i turystów festynem, na którym nie zabraknie niczego. To cykliczne wydarzenie jest jednym z najważniejszych świąt miasta. W swej formie i treści nawiązuje do cysterskich korzeni Pelplina oraz lokalnych tradycji i obyczajów. Podczas imprezy promowane są wszelkie postacie miodów i wyrobów pszczelich, zioła oraz dary runa leśnego. Podczas tego święta można podejrzeć pracę bartnika, zrobić świecę z wosku pszczelego lub posmakować naturalnego kwasu chlebowego.

Program wydarzenia przedstawia się następująco:

O godz. 10:00 w Bazylice katedralnej rozpocznie się uroczysta msza św. odpustowa.

Na godz. 11.30 na Przystani Jana III Sobieskiego odbędzie się Piknik rodzinny na Przystani Sobieskiego. Na scenie pojawi się zespół HALS. Ponadto odbędą się konkursy i zabawy rodzinne, pokazy oraz prezentacje pszczelarzy, stoiska z rzemiosłem, miodami i inne, mała gastronomia.

O 16.00 na Przystani Jana III Sobieskiego posłuchamy koncenrtu zespołu Wędrowne Gitary.

A na 17.00 w Bazylice katedralnej odbędą się uroczyste nieszpory, na których posłuchamy Koncertu słowa, pieśni i muzyki dedykowany pamięci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Musicie być jak orły" - wyk. Maciej Gąsiorek, Trio Pelplinensis, Tadeusz Szczeblewski - tenor.

Imprezą towarzyszącą podczas święta będzie Piknik owocowy z degustacjami na stoiskach, konkursami z cennymi nagrodami ufundowanymi przez Pomorską Izbę Rolniczą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24