10.08.2021 12:00 0 MW

27-letnia motocyklistka potrąciła 15-letnią pieszą

Fot. KWP w Gdańsku

W Starogardzie Gdańskim na ulicy Zblewskiej doszło do potrącenia mieszkanki Starogardu Gdańskiego. Policja apeluje o większą uwagę na drodze w rejonie przejść dla pieszych.

W sobotnie popołudnie (7 sierpnia) w centrum Starogardu Gdańskiego doszło do wypadku drogowego na przejściu dla pieszych. Potrącona przez motocykl 15-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Trwa dochodzenie, jak doszło do wypadku. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.00 na jednej z głównych ulic w centrum miasta. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia - mówi rzecznik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Z początkowych ustaleń policjantów wykonujących czynności dochodzeniowe na miejscu wynika, że 27-letnia motocyklistka jadąc ul. Zblewską w kierunku Chojnic nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej. Kobieta wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i potrąciła korzystającą z przejścia dla pieszych 15-latkę. Badania alkomatem wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa. Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 27-latce jej prawo jazdy.

Fot. KWP w Gdańsku

Policjanci ponownie upominają pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się oraz przekraczania przejść dla pieszych. Wypadki z udziałem pieszych stanowią blisko połowę tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona - apeluje rzecznik. — Przed skorzystaniem z przejścia dla pieszych zawsze powinniśmy upewnić się, czy nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym, a zbliżający się w naszym kierunku pojazd zdąży się zatrzymać. W zdecydowanej większości wypadków drogowych wina leży po stronie człowieka. Dlatego pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od nas samych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...