04.08.2021 12:52 0 MW

Złapali poszukiwanego za pobicie 20-latka. Może dostać za ten czyn do 5 lat więzienia

Fot. KPP Tczew

Funkcjonariusze złapali 20-latka, którego podejrzewali o pobicie małoletniego chłopca. Mężczyźnie postawiono zarzuty. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Do incydentu doszło na jednej z tczewskich ulic. 14-letni chłopak został przewieziony do szpitala. Mieszkańca powiatu malborskiego zatrzymano dzięki publikacji jego wizerunku w mediach.

30 czerwca przed godz. 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o tym, że kilka godzin wcześniej na ulicy Gdańskiej sprawca kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz 14-latka - mówi asp. sztab Dawid Krajewski., oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca po pobiciu małoletniego oddalił się z miejsca zdarzenia. W związku z zaistniałą sytuacją stróże prawa przyjęli 20zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili rysopis sprawcy. Sprawą tą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy zabezpieczyli monitoring, gdzie było widać mężczyznę, który miał bezpośredni związek z tym przestępstwem.

Policja chcąc namierzyć miejsce pobytu sprawcę opublikowała jego wizerunek w mediach. Dzięki pozyskanym informacjom funkcjonariusze ustalili adres poszukiwanego mężczyzny, którego udało się schwytać na terenie powiatu malborskiego. Stróże prawa doprowadzili 20-letniego mieszkańca tego powiatu do policyjnego aresztu. Kryminalni przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili zarzut dotyczący uszkodzenia ciała. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24