01.08.2021 21:20 0 MW

Kociewskie obchody 77. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Fot. Sebastian Kucharczyk

Kociewie, Kociewiacy z powiatów tczewskiego i starogardzkiego pamiętają o rocznicy, w roku już 77 wybuchu Powstania Warszawskiego.

Każdego roku 1 sierpnia przypomina nam o bohaterach wojennych z pokolenia naszych dziadków. Punktualnie o godz. 17 w godz. „W” w całej Polsce zamiera wszelki ruch. Samochody zatrzymują się, przechodnie przystają i razem ze wszystkimi wspominają bohaterów `44-roku. Wszystkich poległych podczas walk o wolną i suwerenną Polskę. Te trwały aż 63 dni, poległo tysiące, głownie młodych ludzi, którzy marzyli o tym by mówić po polsku, by dalej z dumą ubierać się w białoczerwone barwy i mieć na banderze polskiego orła. Razem ruszyli przeciwko niemieckiemu okupantowi, chowając strach i idąc naprzód ku wolności.

Na całym Kociewiu różne ugrupowania patriotyczne składały wiązanki kwiatów i zapalały znicze. Tak było w Starogardzie Gdańskim i Tczewie gdzie członkowie i sympatycy PiS wraz z Posłem Kazimierzem Smolińskim, Młodzież Wszechpolska razem obchodzili uroczystości.

Starogard Gdański złożył wiązanki pod Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Harcerzy, natomiast Tczew przy obelisku Pamięci Powstańców Warszawskich w Parku Kopernika w Tczewie. Wszyscy mieli jeden cel upamiętnić bohaterów i o nich nie zapomnieć. Cześć i chwała bohaterom.

Fot. Sebastian Kucharczyk Fot. PiS Starogard Gdański Fot. PiS Starogard Gdański Fot. PiS Starogard Gdański Fot. PiS Starogard Gdański Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew Fot. PiS Tczew


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24