30.07.2021 15:07 0 MW

Przyjdź i posłuchaj w Gniewie anielskiego śpiewu Chóru Juventus

Fot. mat.pras.

To już w niedzielę 1 sierpnia w Parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie odbędzie się koncert gospel w wykonaniu Młodzieżowego Chóru Juventus działający przy parafii św. Krzyża w Tczewie. Przyjdź i posłuchaj anielskich głosów tczewskich gospelowców.

Zanim artyści będą czarować publikę swymi aranżacjami pieśni religijnych o godz. 12:30 odbędzie się Msza święta. Zaraz po niej chórzyści wyjdą i w co nie wątpimy oczarują gniewską publikę koncertem uwielbienia.

To największa od lat gospelowa trasa w Polsce. A skąd pomysł, aby rozpocząć ją w Gniewie? Bo to właśnie Gniew, który od kilku lat gościł muzyków gospel z całego świata w ramach Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Gospel Festiwal. To również ważne miejsce dla Juventusów, którzy od lat przyjeżdżali do Gniewu, by szkolić swój warsztat. Od tego czasu nawiązały się też przyjaźnie, które trwają do dziś, co wspominają z sentymentem muzycy.

Będzie to nasz pierwszy koncert w ramach dwumiesięcznej trasy „Gospel w drodze” * – mówi Janek Skerka, chórzysta. — *W związku z pandemią Festiwal nie mógł się ponownie odbyć w Tczewie, stąd pomysł na krzewienie Dobrej Nowiny poprzez goszczenie w parafiach na Pomorzu. Głównym organizatorem wydarzenia jest ks. Zdzisław Ossowski, Prezes Stowarzyszenia Muzyki Chrześcijańskiej Gospel

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24