29.07.2021 14:46 0 MW

Ze Starego Młyna do Kulmagi po utwardzonej nawierzchni

Fot UMiGGniew

Gmina Gniew otrzymała kolejne już dofinansowanie na modernizację drogi, tym razem w Starym Młynie.

Mieszkańcy gminy Gniew mają kolejny powód do radości. Do gminy popłyną kolejne środki w kwocie ponad 106 tyś. złotych ze środków budżetu Województwa Pomorskiego na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 228042G w miejscowości Stary Młyn. W ramach tej inwestycji na odcinku o długości 750 mb wykonane zostaną dwa pasy najazdowe z płyt JOMB. Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał już umowę o udzielenie dotacji.

Droga gminna w Starym Młynie jest połączeniem drogi krajowej nr 91 do granicy gm. Gniew w miejscowość Kulmaga w gm. Smętowo Graniczne - tłumaczy konieczność ww. Inwestycji włodarz gminy.

Droga ta stanowi jedyny dojazd do gruntów rolnych, jak również zlokalizowanych przy niej siedlisk. Z drogi korzystają okoliczni rolnicy poruszający się sprzętem służącym do uprawy. Z uwagi na podmokły teren, po intensywnych opadach deszczu oraz w okresie wiosennych roztopów na nieutwardzonej nawierzchni powstają wyrwy i kolejny, które rozjeżdżone przez użytkowników drogi sprawiają, że powstaje maź błotna i droga staje się nieprzejezdna. Aby poprawić stan drogi planowane jest utwardzenie nawierzchni płytami ażurowymi typu JOMB na podbudowie z tłucznia kamiennego wraz z utwardzeniem poboczy.

Planowany termin ukończenia inwestycji jest przewidziany na połowę listopada tego roku.

 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24