27.07.2021 16:10 0 MW

Zatrzymany 26-latek ukradł auta w trakcie recydywy

Fot.KPP Tczew

Mieszkaniec powiatu tczewskiego odpowie za kradzież dwóch volkswagenów. Grozi mu do prawie ośmiu lat pozbawienia wolności.

Tczewscy mundurowi zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzieże samochodów. Policjanci ustalili, że ten sam sprawca z terenu dwóch posesji w miejscowości Pelplin wszedł do otwartych volkswagenów, a następnie je ukradł. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusz odzyskali skradzione samochody, które zwrócili właścicielom. W poniedziałek (26 lipca) śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznał. Za te czyny będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Pierwsze zgłoszenie o kradzieży samochodu policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali 3 marca br. – mówi asp.sztab. Dawid Krajewski, Oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

W tym czasie mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca minionej nocy na terenie jednej z posesji wszedł do otwartego volkswagena passata, a następnie przy pomocy pozostawionego kluczyka uruchomił go i odjechał w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku tej kradzieży powstały straty na kwotę 2 tys. złotych. Drugie zgłoszenie dotyczące kradzieży kolejnego volkswagena policjanci otrzymaliśmy 8 lipca br. Funkcjonariusze przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie ustalili, że sprawca minionej nocy z terenu jednej z posesji na terenie Pelplina wszedł do otwartego volkswagena golfa, a następnie wykorzystując pozostawiony kluczyk w stacyjce, uruchomił samochód i odjechał w nieznanym kierunku - informuje policja.

Stróże prawa ustalili, że w wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 1,5 tys. złotych. Kryminalni zajmujący się tymi kradzieżami ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 26-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione samochody, po czym zwrócili je właścicielom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24