26.07.2021 13:33 0 MW

Zderzenie land rovera z motocyklem

Fot. KPP w Tczewie

W Lignowach Szlacheckich (gm. Pelplin) zderzył się samochód marki Land Rover z motocyklem. Policjanci wyjaśniają okoliczności i proszą o rozwagę na drodze.

W niedzielę (25 lipca) 32-latka jadąca samochodem marki Land Rover nie zachowała, według policji, należytej ostrożności podczas wyprzedzania 51-letniego motocyklisty.

W poniedziałek (25 lipca br.) około godziny 14:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Lignowy Szlacheckie - wyjaśnia asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. — 51-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mundurowi przebadali kierującą samochodem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, która była trzeźwa - dodaje.

Policjanci przypominają i apelują!

Od wielu lat motocykle są bardzo popularnym środkiem transportu. Jazda na motocyklu to często pasja i ogromna frajda. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask. Na bezpieczeństwo motocyklistów, istotny wpływ ma również widoczność na drodze. Można ją poprawić przede wszystkim poprzez sprawne i czyste światła, używanie odblaskowych szelek motocyklowych lub kamizelki.

Motocyklisto:

• dostosuj prędkość do warunków ruchu, • zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru, • obserwuj drogę i zachowania jej użytkowników, patrz w lusterka, • pamiętaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu.

Kierowco samochodu:

• zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania, upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać, • patrz w lusterka – pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu, • obserwuj drogę, • dawaj motocyklistom przestrzeń do zmiany pasa ruchu i odpowiednio wcześnie sygnalizuj manewr, jaki planujesz wykonać.

Te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24