27.05.2021 11:45 0 NW/gdańsk.pl

Villarreal z pucharem Ligi Europy

Ten mecz przejdzie do historii. Finał Ligi Europy, który odbył się na gdańskim stadionie oglądało około 300 milionów osób w 80 krajach. Piłkarze zapewnili kibicom niesamowite emocje. Puchar zwycięzców już po północy wzniosła drużyna Villarreal, po blisko trzy godzinnej rywalizacji.

Finał Ligi Europy rozpoczął się w środę (26 maja) o godz. 21:00, a zakończył chwilę przed północą.

Po 90 minutach meczu Villarreal zremisował z Manchesterem United 1:1. Bramek nie przyniosła dogrywka, a o zwycięstwie przesądziły rzuty karne, których było aż 22!

• De Gea strzela, Rulli rzuca się i broni. 11:10

Tym samym kilkadziesiąt minut po północy, czyli już w czwartek (27 maja) Hiszpanie wznieśli 15-kilogramowy puchar i zostali oficjalnymi zwycięzcami finału Ligi Europy. Ponadto klub otrzyma 8,5 miliona euro i trafi do piłkarskiej elity – fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022.

Mecz na stadionie w Letnicy oglądało 9,5 tysiąca widzów. Na widowni zasiadło prawie 2 tys. hiszpańskich kibiców. Minione widowisko sportowe to także świetna promocja Gdańska, który dał się poznać ludziom na całym świecie.

Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl Fot.. Piotr Kucza/ źródło:gdańsk.pl