06.05.2021 13:05 0 raz

Przyjechał na stacje benzynową, kupił piwo. Miał półtora promila

źródło: policja.pl

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. Udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich, który w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że 50-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Udowodnił to starszy sierżant Łukasz Komorowski z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich. Mundurowy na jednej ze stacji paliw w gminie Tczew zauważył kierowcę fiata, który wysiadł z pojazdu chwiejnym krokiem i poszedł na zakupy - opisuje asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Policjant zauważył, że mężczyzna kupił piwo, a następnie wrócił do pojazdu, gdzie usiadł na miejscu kierowcy. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierowca fiata jest nietrzeźwy podszedł do samochodu i uniemożliwił jego dalszą jazdę. Policjant nie tracąc czasu zabrał mu kluczyki i o sytuacji poinformował dyżurnego tczewskiej komendy policji.

Funkcjonariusze ruchu drogowego po przybyciu na miejsce sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało 50-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem – dodaje przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24