15.04.2021 05:57 0 raz

Aktywna wiosna zblewskich lekkoatletów

źródło: KS Sokół Zblewo

„Oj, dzieje się u naszych lekkoatletów i to sporo” – relacjonują przedstawiciele gminy Zblewo. I chwalą się osiągnięciami miejscowych sportowców.

13 marca odbyły się 30. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu.

Startowaliśmy na dystansach od 60 do 3000 metrów. Ekipa Sokoła zdobyła łącznie 3 złote i 1 srebrny medal. 2 złote medale zdobyła Ewa Ossowska a 1 złoty i 1 srebrny Krystyna Sadkowska. Reszta ekipy (w większości debiutanci) na hali uzyskała również dobre czasy – informuje KS Sokół Zblewo.

28 marca dbyła się IV biegowa pielgrzymka z Zblewa do Piaseczna, mimo trudności na trasie oraz zmęczenia wszyscy pokonali dystans biegowy wynoszący 40,3 km.

Szczególne podziękowania dla Pana Piotra Kropidłowskiego za słodką niespodziankę na 20 kilometrze – czytamy w relacji.

Z 10 na 11 kwietnia z kolei zawodnicy Sokoła zaliczali 37 Bieg Szpęgawski z Flex Poland.

Z względu na pandemię zawodnicy nie mogli startować z tradycyjnego miejsca. Starty odbywały się na samodzielnie wybranych trasach. Mimo tych przeciwności na podium stanęli: Kamila Grzonka, Piotr Bogulski, Krzysztof Włoch, Dawid Żardecki oraz Marek Kurkowski – opisują działacze KS Sokół Zblewo.