09.04.2021 13:02 0 raz/UM Tczew

Tczewianie zgłosili do BO ponad dwadzieścia pomysłów

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Mieszkańcy Tczewa zgłosili w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili aż 21 pomysłów na to, jak uatrakcyjnić czy polepszyć życie w małej ojczyźnie, Wszystkie projekty okazały się spełniać wymogi formalne.

Wszystkie zgłoszone projekty w ramach tczewskiego budżetu obywatelskiego na 2022 rok spełniają wymogi formalne. Projekty spełniające wymogi formalne kierowane są do oceny pod względem spełniania wymogów merytorycznych, która rozpocznie się w dniu 09.04.2021 r. i potrwa do 24.06.2021 r.

Zgłoszone pomysły dotyczą m.in. placów zabaw dla dorosłych, wybudowania przestrzennego napisu TCZEW na Bulwarze Nadwiślańskim, budowy toalety publicznej w rejonie rowerodromu na os. Bajkowym, rozbudowy istniejących miejsc rekreacji (np. kanonka, Bulwar Nadwiślański, skwer przy fontannie na Suchostrzygach), zagospodarowania zielenią, nowych ławek, koszy na śmieci, budowy wybiegu dla psów, stojaków rowerowych, naświetlaczy, budowy fragmentów ścieżki rowerowej, montażu kamer monitoringu wizyjnego oraz rozbudowy systemu monitoringu jakości powietrza, zakupu defibrylatorów dla dwóch szkół, nowych „witaczy”, remontu chodnika – wyliczają tczewscy urzędnicy.

Teraz czas na weryfikację merytoryczną zgłoszonych projektów (np. pod względem kosztów, czasu i możliwości technicznych realizacji projektu , zgodności z obowiązującymi przepisami itd.). Publikacja informacji o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu projektu do głosowania nastąpi do 24 czerwca.

Głosowanie odbędzie się po wakacjach, a wyniki ogłoszone zostaną najpóźniej do 1 października. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu miasta na 2022 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24