08.04.2021 14:30 0 WH/mat.pras.

Młodzi Pomorzanie zabiorą głos w sprawie przyszłości kraju – trwają zapisy

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

We wtorek (13 kwietnia) będą miały miejsce „Konsultacje strategii RP na rzecz młodego pokolenia dla województwa pomorskiego”. Obecnie trwają zapisy na wydarzenie. Nastolatkowie z Pomorza będą mogli wypowiedzieć się na temat edukacji, rynku pracy czy polityki społecznej.

Organizatorem akcji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem. To kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych. Podobne wydarzenia odbyły się już w województwie mazowieckim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

Młodzi mieszkańcy Pomorza – studenci, uczniowie, doktoranci czy przedstawiciele środowisk młodzieżowych – mają możliwość zgłaszania pomysłów do „ Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. To także szansa, aby wypowiedzieć się w kwestii perspektyw regionu.

Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski – mówi Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej i sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Tematami dyskusji będzie sześć sektorów - „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Źródło: Materiały prasowe

Konsultacje odbędą się we wtorek (13 kwietnia) od godziny 17:00. Aktualnie trwają zapisy na wydarzenie. Udział w akcji można zadeklarować w tym miejscu. Czas jest do poniedziałku (12 kwietnia) do godziny 12:00. Z powodu pandemii konsultacje będą przebiegać w formie zdalnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24