08.04.2021 12:16 2 NW/KWP w Gdańsku

Daniel spacerował wzdłuż gdańskiej obwodnicy. Interweniował policjant

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Po pasie drogowym, na gdańskim odcinku obwodnicy spacerował sobie daniel. O bezpieczeństwo jego i uczestników ruchu drogowego zadbał funkcjonariusz, który przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegał kierowców, a zwierzęciu zapewnił bezpieczne dotarcie do bramki prowadzącej do terenów leśnych.

Do nietypowej interwencji policjanta doszło w czwartek (8 kwietnia) tuż przed godziną 8:00. Kierowcy, którzy przejeżdżali przez gdańską obwodnicę poinformowali dyżurnego policji, że w kierunku Gdyni pomiędzy węzłem Matarnia a owczarnią poboczem biega daniel.

Zwierzę w każdej chwili mogło wbiec na drogę, dlatego na miejsce udał się sierż. sztab. Maciej Szymański, gdański policjant ruchu drogowego.

Funkcjonariusz tuż za węzłem Matarnia zauważyli jelenia, który szedł przy siatce i szukał wejścia na teren leśny. Policjant natychmiast postanowił w sposób bezpieczny dla wszystkich doprowadzić zwierzę do najbliższej bramki prowadzącej do terenów leśnych. W tym celu policjant włączył w radiowozie sygnały świetlne i asekurował przejście daniela - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Po kilkuset metrach mundurowy zauważył bramkę techniczną, którą otworzył i zwierzę mogło przejść na leśny teren.

Jak informują służby, nie był to pierwszy tego typu przypadek na gdańskiej obwodnicy. Najczęstszą przyczyną wchodzenia zwierząt na pas drogowy jest nie zamykanie bramek przez ludzi. W ten sposób dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24